Znalecký posudok, nutný dokument pri hypotéke

Kúpa bytu, prípadne rodinného domu je spojená s vysokými finančnými nárokmi. Veľká väčšina kupujúcich nemá samozrejme celú požadovanú sumu k dispozícii, a preto je potrebné doplniť si jej časť externými zdrojmi.

Znalecký posudok, nutný dokument pri hypotéke
Znalecký posudok, nutný dokument pri hypotéke (Foto: expresnyposudok.sk)

V praxi sa stretávame hlavne s hypotekárnymi úvermi ktoré poskytujú takmer všetky banky pôsobiace na slovenskom trhu. Ak sa teda chystáte požiadať banku o takúto formu úveru je dobré vedieť čo všetko potrebujete dokladovať. Jedným s nepostrádateľných dokumentov je aj znalecký posudok. Ak ste o ňom ešte nepočuli je dobré si naštudovať základné informácie na odbornom portáli ako je napríklad dobryznalec.sk Tu sa zorientujete v základných veciach ako je samotný znalecký posudok, cena znaleckého posudku prípadne znalci nehnuteľností.

Na to aby banka akceptovala vypracovaný znalecký posudok je potrebné aby tento bol vypracovaný znalcom v obore znalectvo nehnuteľností a zároveň tento znalec aby bol zapísaný v zozname znalcov. Tento zoznam znalcov vedie ministerstvo spravodlivosti. V prípade že tak nie je tak existuje vysoká pravdepodobnosť že banka Vám takýto úver zamietne. V prípade záujmu si môžete zistiť cenu znaleckého posudku na internete prípadne si potom aj priamo objednať vypracovanie tohto dôležitého dokumentu online.

Text:PR