Bolesti hlavy? 5 osvedčených rád, ktoré pomôžu

Pri bolesti hlavy vám pomôže teplý obklad. Až polovicu ľudí bolí hlava z dôvodu stiahnutých svylov v krčnej chrbtici. Na šiju si priložíte fľašu s teplou vodou. Takto uvoľníte stiahnuté svalstvo a bolesť hlavy pominie. Studený obklad je vhodný na bolesť hlavy a očí, pomáha pri bolestiach hlavy z horúčky a migrény.

Bolesti hlavy? 5 osvedčených rád, ktoré pomôžu
Bolesti hlavy? 5 osvedčených rád, ktoré pomôžu (Zdroj: unsplash.com)

Pomôcť vám môže aj dubová kôra, ktorá obsahuje salicin, ktorý sa v syntetickej forme objavuje aj v aspiríne. Keď ju zalejete horúcou vodou a precedíte, môžete tento liek piť ako čaj. Ďalšou bylinou je mäta. Eterický mätový olej pomáha. Má liečivé účinky a povzbudí receptory v koži. Potrite si ním čelo aj spánky.

Ak vás bolí hlava dajte si kávu. Aj mnoho liekov určených k liečbe bolesti hlavy obsahuje kofeín. Pri bolesti hlavy šálka pressa môže pomôcť. Kofeín zablokuje tvorbu špeciálneho enzýmu, ktorý je zodpovedný za vznik bolesti hlavy. Ak káva nepomôže, môže podporiť účinok štandardného lieku proti bolesti.

Masírovanie spánkov pomocou palcov krúživými pohybmi pomáha uvoľniť napätie. Ak máte čas v práci a šéf vám to dovolí urobte si prestávku a zmeňte polohu. Dôvodom bolesti sú stuhnuté svaly z dlhodobého sedenia a zlého držania hlavy. Pocvičte s hlavou a privrite oči.