Ako dosiahnuť, aby vaša pokožka bola vyživená?

Našu pleť často každodenne zaťažujeme. Dávame jej zabrať a neraz zabúdame na starostlivosť, ktorú by sme jej mali pravidelne venovať. Riešením je pritom správny pleťový krém.

Je veľa spôsobov, ako môžeme správne vyživiť pleť. Každému však sadne niečo iné, no dôležité je otestovať všetko, dokiaľ nenájdeme tú najideálnejšiu voľbu. Nájdite si taký pleťový krém, ktorý vašu pokožku správne hydratuje a dôkladne vyživí.

Aj typ pleti rozhoduje

Viete, do akej kategórie sa radíte? Máte suchú, mastnú alebo citlivú pleť? Nekupujte si prípravky na starostlivosť o pleť unáhlene, pokiaľ neviete, aký typ pleti máte. Každý typ pleti má totiž špecifické vlastnosti, podľa ktorých si zvolíte ten váš. Pri výbere vás viac nebude nič obmedzovať, výrobky na pleť sú dnes už rozsiahlej ponuky, a tak aj pri pleti s pigmentovými škvrnami si zaručene vyberiete vhodné produkty.

Ako dosiahnuť, aby vaša pokožka bola vyživená? (shutterstock)

Pozor na leto a zimu

Počas týchto dvoch ročných období treba dať výrazný dôraz na vyživenie pokožky. Kým v zime trpí vysušením či svrbením, v lete je dehydratovaná slnkom a škodí jej aj chlórovaná voda z bazéna alebo klimatizovaná miestnosť. Okrem hydratácie vďaka krému však musíte dodržiavať aj pravidelný pitný režim a voliť zdraviu prospešné potraviny.

Pomôže výživa

Neustále sa maľujete, odličujete a striedate rôzne pleťové masky? Pleť dostáva poriadne zabrať a často sa pre vás stáva problematickou. Čierne bodky a upchaté póry máte pravidelne, nakoľko vaša pleť je vyčerpaná. Jedným z osvedčených spôsobov, ako takémuto problému predísť, je pleť vyživiť. Stačí si tak zvoliť kvalitné pleťové krémy.

Našej pleti by sme sa mali starostlivo venovať. Zvoľte si taký pleťový krém, ktorý bude pre vás ten ideálny. Vaša pokožka bude vyzerať sviežo, na dotyk bude hebká a po jej aplikovaní sa budete cítiť jednoducho perfektne. Viac nájdete na Deliashop.sk.

Text: PR