Cviky na brucho, ktoré môžete cvičiť každý deň

Pri posilňovaní brušných svalov sa treba zamerať na cviky, ktoré posilňujú všetky svaly telesného jadra. Telesné jadro tvorí 29 svalov (hlbokých i vonkajších), ktoré sú umiestnené okolo chrbtice, brušnej steny a okolo panvy. Táto skupina svalov je najdôležitejšia zo všetkých na vašom tele. Ako ich precvičovať?

Cviky na brucho, ktoré môžete cvičiť každý deň
Cviky na brucho, ktoré môžete cvičiť každý deň (Foto: unsplash.com)

Zamerajte sa na svaly telesného jadra

Posilňovaním svalov telesného jadra predchádzate chrbtovým bolestiam, bolesti kolena, krížov a iným bolestiam, ako aj zraneniam z neustrážených pohybov pri občasnom športovaní. í brušných svalov sa treba zamerať na cviky, ktoré posilňujú všetky svaly telesného jadra. Telesné jadro tvorí 29 svalov (hlbokých i vonkajších), ktoré sú umiestnené okolo chrbtice, brušnej steny a okolo panvy. Svaly telesného jadra sú okrem toho zodpovedné za stabilitu a rovnováhu.

Mali by ste dodržiavať zásadu 5 brušákov pre každú polohu a dosť. Pri nich sa musíte sústrediť na vybranú polohu. Robte pomalé pohyby s vysokou kontrakciou. Stačí ak vystriedate 4 až 6 rôznych polôh.

Aplikácie na cvičenie môžu pomôcť

Rovnako sa môžete spoľahnúť na bezplatné aplikácie pre váš smartfón. Aplikácia Denné cvičenie brucha pomáha precvičiť všetky brušné svaly. Aplikácia vám najskôr každý cvik predvedie, následne už počíta opakovania a série. Každý deň môžete sledovať svoj pokrok a tak sa motivovať odmenami za každodennú snahu.

Pravidelným cvičením sa postupne zvyšuje aj obťažnosť zostáv. Takto dosiahnete pravidelným cvičením ideálnu postavu.

Nenáročné a účinné cvičenie

Ak hľadáte vhodné cvičenie na každý deň, ktoré je kondičné a perfektné na redukciu váhy, tu odporúčame rotoped. Pozrite ako vybrať rotoped, zvoľte ten najvhodnejší pre vás a získate skvelého pomocníka na cvičenie v pohodlí domova.

Rotoped, čiže obľúbený fitness nástroj v podobe stacionárneho bicykla, je určený na posilňovanie primárne dolných častí tela, konkrétne stehenné, sedacie a lýtkové svalstvo. Výborný je však aj pre redukciu váhy a ako výborný nástroj pre kardio cvičenie.