Ako schudnúť z brucha

Niektoré z nás pre dovolenkou hľadajú kde uzavrieť cestovné poistenie, iné ako schudnúť z brucha. Jednou z metód je overený program chudnutia vychádzajúci zo zásad zdravého stravovania vyvinutý v zdravotnom stredisku Swedish Medical Center založenom švédskym lekárom Nilsom Johansonom.

Ako schudnúť z brucha
Ako schudnúť z brucha (Zdroj: unsplash.com)

Chudnutie je založené na aktivácii metabolizmu pomocou zdravých potravín a vyváženého jedálnička vytvoreného na každý deň v rámci vášho plánu. Počas 7 dní zredukujete svoje nadbytočné kilogramy pomocou individuálneho výživového programu navrhnutého presne pre vás. Konzumáciou jedál, ktoré sa pripravujú rýchlo a ľahko, stratíte na hmotnosti.

Pri diéte sa vyhýbajte cukru. Jednoduché cukry (glukóza, fruktóza) škodia metabolickému zdraviu. Sledujte najmä etikety o pridanom cukre. Jedzte viac proteínov, lebo znižujú chuť na jedlo o 60 %, zvyšujú metabolizmus až o 80-100 kcal/deň a pomáhajú prijať až o 440 kcal menej za deň.

Jedzte najmä viac vajec, rýb, morských plodov, hydiny a mliečnych výrobkov. Pite veľa vody, aby ste odplavili odpad usadený v tele, a teda aj v bruchu.

Jedzte potraviny bohaté na vlákninu. Rozpustná vláknina v strukovinách, zemiakoch a hubách podporuje peristaltiku čriev a zmäkčuje stolicu. Nerozpustná vláknina, v koreňovej zelenine, v šupkách obilnín, otrubách, strukovinách, orechoch a semenách navodzuje pocit sýtosti a pôsobí proti zápche. Cvičte. Dnes máte na výber množstvo appiek, kde si vyberiete cviky zamerané na bruško.