Ako prirodzene naštartovať metabolizmus, a tak podporiť chudnutie?

Chudnutie a metabolizmus idú spolu ruka v ruke, takže ak chcete zhodiť pár kíl dole, s pomalým metabolizmom vám to pôjde veľmi ťažko. A ako zistíte že máte práve vy pomalý metabolizmus a ako tento problém vyriešiť? Všetko sa dočítate v tomto článku. 

Ako prirodzene naštartovať metabolizmus, a tak podporiť chudnutie?
Ako prirodzene naštartovať metabolizmus, a tak podporiť chudnutie? (Foto: pixabay.com)

Príznaky pomalého metabolizmu

Ako zistíte, že máte pomalý metabolizmus? Príznakov je viacero a nemusíte mať hneď všetky z nich, aby ste naozaj mali metabolizmus pomalý. Najčastejšie prejavy sú teda:

  • aj keď toho nezjete veľa, tak nechudnete, ale naopak, váha sa vám navyšuje
  • cvičíte a váha sa vám nehýbe, prípadne priberáte
  • nedarí sa vám nijako schudnúť, aj keď ste už vyskúšali všetko

A aby ste vedeli metabolizmus napraviť, mali by ste vedieť, o čo vlastne ide. Metabolizmus je súbor chemických procesov vo všetkých organizmoch. Ide vlastne o premenu jedla na energiu, premenu jedla a energie na stavebné prvky a vylučovanie nadbytočného dusíka.

Ako metabolizmus opäť naštartovať?

Metabolizmus je tiež spojený aj s bazálnym metabolizmom, ktorý zvýšite tak, že zvýšite svoj denný kalorický výdaj. Z toho vyplýva, že budete cez deň aktívnejší, začnete cvičiť a zapojíte do toho prípadne aj nejaký iný druh športu. Ak máte v tele vyššie percento svalovej hmoty, vaše telo bude spaľovať oveľa viac, než keby tam namiesto svalov boli tuky. Nebojte sa pomôcť si, ak vyberáte len overené najlepšie spaľovače tukov, môžete výsledky dosiahnuť oveľa rýchlejšie.

Veľmi účinným spôsobom ako zrýchliť metabolimus je aj pravidelná strava. Tým, že vášmu telu budete dodávať palivo pravidelne, naučí sa tomu a prispôsobí tomu aj spaľovanie. Tiež vám pravidelné stravovanie zaručí to, že nebudete pociťovať hlad a váš kalorický príjem sa zníži.