Aké fakty ste (možno) nevedeli o orieškoch?

Bežne ich do stravy nezaraďujeme a pochutíme si na nich len výnimočne, no nevieme aké všetky zdravotné benefity v sebe skrývajú. Reč je o orechoch, ktoré po prečítaní tohto článku určite zaradíte do svojho jedálnička. S čím vám môžu oriešky pomôcť a aké „superschopnosti“ v sebe skrývajú?

Aké fakty ste (možno) nevedeli o orieškoch?
Aké fakty ste (možno) nevedeli o orieškoch? (Foto: unsplash.com)

Dlhší a zdravší život vďaka orieškom

To, že vďaka orieškom budete mať dlhší život potvrdila aj štúdia amerických a čínskych vedcov (občas ich štúdie majú pravdu) a to hlavne vďaka znižovaniu rizika srdcových ochorení až o tretinu. Oplatí sa preto namiesto sladkostí siahnuť radšej po hrsti orechov rôznych druhov. Napríklad para orechy, mandle, lieskovce, arašidy alebo kešu oriešky. Ak si kúpite balíček smažených a solených arašidov, určite to nie je tá najlepšia možnosť, preto si kupujte oriešky čo najmenej spracované. Oriešky sú rovnako zdraviu prospešné, aj keď ich rozomeliete napríklad do kaše či mlieka, to oceníte najmä ak máte bolestivé ďasná, ale poďakuje vám aj vaša prípadná zubná protéza.

Mnoho z nich kúpite aj v hypermarketoch. My ich radšej nakupujeme online, viete tak ušetriť a vyhľadať si ich v eshope podľa krajiny pôvodu či úpravy. Možností je na internete viac ako dosť. Zvoliť môžete z pomerne veľkého množstva. Ak chcete ušetriť, mnoho kupónov, zliav či zľavových kódov nájdete na http://www.zlavove-kody.sk/, kde sú len platné zľavy a úspora môže byť aj v desiatka eur, stačí si len vybrať.

Oriešky obsahujú vysoké množstvo vlákniny, takže podporujú trávenie a znižujú vďaka tomu cholesterol. Obsahujú aj nenasýtené mastné kyseliny a práve tie chránia vaše srdce, pomáhajú ako prevencia proti zápalom a výskytom rakoviny aj cukrovky. To by určite ocenila aj nie jedna zdravotná poisťovňa.