Aké fakty ste (možno) nevedeli o orieškoch?

Bežne ich do stravy nezaraďujeme a pochutíme si na nich len výnimočne, no nevieme aké všetky zdravotné benefity v sebe skrývajú. Reč je o orechoch, ktoré po prečítaní tohto článku určite zaradíte do svojho jedálnička. S čím vám môžu oriešky pomôcť a aké „superschopnosti“ v sebe skrývajú?

Aké fakty ste (možno) nevedeli o orieškoch?
Aké fakty ste (možno) nevedeli o orieškoch? (Foto: unsplash.com)

Dlhší a zdravší život vďaka orieškom

To, že vďaka orieškom budete mať dlhší život potvrdila aj štúdia amerických a čínskych vedcov (občas ich štúdie majú pravdu) a to hlavne vďaka znižovaniu rizika srdcových ochorení až o tretinu. Oplatí sa preto namiesto sladkostí siahnuť radšej po hrsti orechov rôznych druhov. Napríklad para orechy, mandle, lieskovce, arašidy alebo kešu oriešky. Ak si kúpite balíček smažených a solených arašidov, určite to nie je tá najlepšia možnosť, preto si kupujte oriešky čo najmenej spracované.

Mnoho z nich kúpite aj v hypermarketoch. My ich radšej nakupujeme online, viete tak ušetriť a vyhľadať si ich v eshope podľa krajiny pôvodu či úpravy. Možností je na internete viac ako dosť. Zvoliť môžete z pomerne veľkého množstva. Ak chcete ušetriť, mnoho kupónov, zliav či zľavových kódov nájdete na http://www.zlavove-kody.sk/, kde sú len platné zľavy a úspora môže byť aj v desiatka eur, stačí si len vybrať.

Oriešky obsahujú vysoké množstvo vlákniny, takže podporujú trávenie a znižujú vďaka tomu cholesterol. Obsahujú aj nenasýtené mastné kyseliny a práve tie chránia vaše srdce, pomáhajú ako prevencia proti zápalom a výskytom rakoviny aj cukrovky. To by určite ocenila aj nie jedna zdravotná poisťovňa.