Ako podporiť imunitný systém?

Náš imunitný systém tvoria veľmi sofistikované mechanizmy a reakcie, ktoré chránia naše telo pred rozličnými chorobami. Tie môžu byť spôsobené rôznymi druhmi škodlivých látok, baktérií či vírusov. Nie je to orgán, môžeme ho však prirovnať k vojenskej sieti, ktorá je veľmi dômyselne popretkávaná, aby zabránila prieniku cudzích votrelcov – antigénov – na svoje územie. „Vojakmi“ v tejto sieti sú biele krvinky a množstvo ďalších podskupín s vlastnou obrannou misiou.

Imunita vlastná a tá získaná

Správne fungujúci imunitný systém je schopný rozlíšiť telu vlastné bunky od tých cudzorodých a brániť sa tak, aby jeho reakcia zničila len samotné antigény, pričom svojich vlastných buniek sa nedotkne. Treba podotknúť, že takáto imunitná reakcia na bunky votrelcov je nesmierne kreatívny proces a vznikol z nutnosti nášho tela prežiť. Už pri narodení sme získali do vienka imunitu, ktorá chráni náš organizmus od prvých dní života. S pribúdajúcimi rokmi sa v nás formovala získaná imunita, ktorej bunky majú výhodu imunitnej pamäti. Znamená to, že každé jedno stretnutie s antigénom si dokážu zapamätať, vytvoriť si proti nemu protilátky a pri následnom stretnutí rýchlo reagovať.

Svoju imunitu však dokážeme podporiť aj zdravým životným štýlom. Napríklad tým, že sa chránime pred stresom, že si doprajeme dostatok pohybu a spánku a že nezabúdame na prísun vitamínov a minerálov vo forme zeleniny či ovocia. Pokiaľ však nedokážeme skonzumovať denne predpísané množstvo tekutín a vitamínov, môžu nám podať pomocnú ruku výživové doplnky, ako napríklad produkty od spoločnosti Herbalife Nutrition.

Ako podporiť imunitný systém?
Ako podporiť imunitný systém? (zdroj: komerčný článok)

Výživové doplnky, ktorými podporíte svoj imunitný systém

Je nad slnko jasné, že ak chceme byť zdraví, musíme pre to aj niečo urobiť. Základom je zdravá strava plná prírodných vitamínov, minerálov a iných telu prospešných látok, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a vyhýbanie sa prílišnému stresu. Zo skúseností však vieme, že nie vždy je to také jednoduché. A tu sa dostávajú k slovu výživové doplnky či už vo forme tabliet, olejov alebo v práškovej forme. Napríklad Immune Booster od Herbalife Nutrition je imunitný nápoj v prášku, ktorý obsahuje najdôležitejšie vitamíny a minerály dôležité pre správne fungovanie nášho imunitného systému. Táto inteligentná výživa určená na podporu imunitného systému nás obrní dostatkom vitality a energie, pričom jeho jednoduchú prípravu ocení najmä generácia časovo zaneprázdnených ľudí.

Naše zdravie je to najvzácnejšie, čo sme mohli dostať do vienka. Robme všetko preto, aby sme si našu imunitu neustále posilňovali a zostali tak dlho fit a zdraví.

Ako podporiť imunitný systém?
Ako podporiť imunitný systém? (zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok